اشتراک گذاری

آبشار و آبنما

آبشار و آبنما یکی از المان های زیباسازی فضاهایی همچون رستوران، تالار و … است. انواع مصنوعی این المان ها در شکل ها و اندازه های مختلف تولید شده اند و کاربران برای طراحی فضای سبز و … از آنها استفاده می کنند. طراحی و ساخت و اجرای آبشار و آب نما بستگی به نوع فضا و دیگر ارکان محوطه دارد. حتی امروزه شاهد طرح های جدید و متفاوتی از این سازه هستیم که زیبایی فضاها را افزایش داده و به مدرن شدن اماکن گردشگری و … کمک زیادی کرده اند. در ادامه راجع به آبشار و آبنما، طراحی و انواع آنها بیشتر صحبت می کنیم.

طراحی و اجرای آبشار

طراحی و اجرای آبشار تا حد زیادی به مساحت و ویژگی های فضایی بستگی دارد که این المان در آن تعبیه می گردد. در فضای باز، می توان از هر ابعاد و شکلی برای طراحی آبشار و آبنما استفاده کرد. اما اجرای این سازه ها در جایی مثل حیاط منزل، نیازمند در نظر گرفتن تناسب ها و اندازه های خاصی است. از طرفی برخی از فضاها به آبنما و آبشار سنگی نیاز دارند و در مقابل، در برخی فضاها باید از متریال دیگری استفاده کرد. به همین دلایل است که توصیه می شود طراحی و اجرای آبشار یا آبنما را به افراد مجرب و صاحب سبک در این حوزه واگذار کنید. رامش گل با تکیه بر کارشناسان، طراحان و نصاب های حرفه ای خود و نیز با بهره گیری از دانش نوین جهانی و ابزار پیشرفته، در خدمت شماست تا بهترین و زیباترین آبشارها را برای فضای مورد نظرتان طراحی کرده و به شکل حرفه ای به اجرا درآورد.

 

آبشار و آبنما

طراحی آبنما مدرن

آنچه آبشار و آبنما را متفاوت و منحصر به فرد می کند، بهره گیری از طراحی های نوین و پیشرفته است. در طراحی مدرن آبنما از متریال قوی تر و در عین حال سبک تری استفاده می شود تا کیفیت و ماندگاری سازه افزایش پیدا کند. آب نما های امروزی معمولا فضای بسیار کمتری اشغال می کنند و طراحی آنها به طور کلی با نمونه های قدیمی تر متفاوت است. در معماری مدرن، ممکن است آبنما به شکل یک تابلو در دل دیوار اتاق جای بگیرد. یا حتی از آب نما به عنوان پارتیشن برای جداسازی فضاها استفاده شود. آب نماهای موزیکال و رنگی هم دیگر انواع طراحی آبنما مدرن هستند که احتمالا نمونه هایی از آنها را در مراکز خرید جدید دیده اید.

آب نمای کلاسیک

آبشار و آبنما بیشتر در مدل های کلاسیک در فضاهای باز طراحی و اجرا می شوند. آبنماهای کلاسیک یا فاونتین ها را می توان اولین آب نماهایی دانست که از جریان آب برای زیباتر کردن محوطه های باغ و فضای سبز استفاده کرده اند. این آبنماها به صورت سازه هایی تراشیده شده از سنگ و یا مجسمه هایی از تصاویر انسان و یا حیوانات ساخته شده اند و هم چنان افراد زیادی از آنها استقبال می کنند. البته حتی آب نماهای کلاسیک هم امروزه بسیار مدرن تر شده اند و در آنها از متریال و موارد متنوع و بهتری همچون فلز، شیشه و … استفاده می شود.

آب نمای صخره ای

حتما آبنماهای صخره ای را در پارک ها و بوستان های بزرگ دیده اید. این نوع از آبشار و آبنما به صورت لاشه ای، ورقه ای، پوکه معدنی و … طراحی می شوند و تاثیر بسیاری در زیباسازی فضای سبز با مساحت بالا دارند. البته در منازل هم از آبنمای صخره ای استفاده می شود اما ابعاد آن به مراتب کوچک تر است. معمولا این نوع آب نما از سنگ های کوهی ساخته می شود و اخیرا شاهد استفاده از صخره های مصنوع یا سیمانی هم در آن هستیم.

5/5 - (4 امتیاز)

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *