اشتراک گذاری

سیستم ابیاری هوشمند

سالهای زیادی از زمانی که آبیاری زمین های کشاورزی به صورت دستی و با سختی بسیار انجام می شد، گذشته است. این روزها سیستم های آبیاری بسیار پیشرفت کرده اند و تقریبا در تمام مناطق کشور، آبیاری به شکل مدرن انجام می شود. علاوه بر راحتی، استفاده از این روشها منجر به مصرف بهینه از آب شده است. یکی از پرکاربردترین و پر طرفدارترین سیستم های آب رسانی، سیستم آبیاری مکانیزه است. برخلاف باور عمومی، این سیستم پیچیدگی خاصی ندارد و راحت می توان آن را اجرا کرد. شرکت رامش گل با کمک کارشناسان خود و با استفاده از برترین تجهیزات موجود، فرایند راه اندازی سیستم آبیاری مکانیزه را به شکل حرفه ای انجام می دهد تا کشاورزان، باغداران، گلخانه داران و … از مزایای آن بهره مند شوند. برای آشنایی بیشتر با سیستم آبیاری مکانیزه و جزئیات آن با تیم محتوای ما همراه باشید.

اجزای سیستم آبیاری مکانیزه

مهم ترین رکن یک سیستم آبیاری مکانیزه، اجزای آن هستند. زمانی که اجزا به درستی نصب شده و با نقشه درست در کنار یکدیگر قرار بگیرند، سیستم آبیاری بیشترین بازدهی و بهترین عملکرد را خواهد داشت. بخشی از مهم ترین اجزای چرخه آبیاری مکانیزه عبارتند از:

دریچه اصلی خاموش برای آبیاری

دستگاه جلوگیری از بازگشت آب

دریچه های الکتریکی

جعبه شیر یا سوپاپ

لوله های پلی اتیلن

زهکشی هیدرولیک ( چرخانه یا روتور، اسپری یا قطره ای )

کنترل کننده

سنسور باران

آبیاری مکانیزه

اجرای سیستم آبیاری مکانیزه

برای اجرای سیستم آبیاری مکانیزه یا تحت فشار، باید اول یک نقشه یا طرحی کلی، بر اساس محیط مورد نظر و مساحت آن در نظر داشت. سپس تجهیزات مورد نیاز، شامل انواع لوله، اتصالات و … فراهم می شوند. در مرحله بعدی، جریان آب تنظیم می شود که این مورد بستگی به مساحت فضای سبزی دارد که باید آبیاری شود. البته نوع محصول و مشخصات خاک هم در این مورد تاثیرگذار هستند. در نهایت اجزای سیستم آبیاری مکانیزه، هریک در محل مخصوص به خود، نصب می شوند و اتصالات و پیچ ها و شیلنگ ها و … تثبیت و محکم می گردند. فرایند اجرای سیستم آبیاری مکانیزه، یک پروسه نسبتا زمانبر است و نیاز به محاسبات دقیق مهندسی دارد. بنابراین ضروری است که برای این منظور، از مهندسین و کارشناسان مجرب کمک بگیرید. تیم کارشناسی شرکت رامش گل، سالها در زمینه نصب و راه اندازی انواع سیستم های آبیاری فعالیت کرده اند و به همین دلیل می توانند بالاترین سطح کیفی را به شما ارائه دهند.

آبیاری مکانیزه چیست؟

آبیاری مکانیزه یا اتوماتیک، یکی از بهترین سیستم های آبیاری است که این فرایند را تسهیل نموده است. در این روش، آبپاش ها و لوله ها با استفاده از انرژی الکتریسیته جابجا می شوند و نیازی به دخالت انسان در این روند نیست. آبیاری لوله چرخدار (ویل موو)، سیستم آبیاری ارّابه‌ ای، سیستم آبیاری متحرک خطی (لینیر) و سیستم آبیاری عقربه‌ای (سنترپیوت) بخشی از مهم ترین انواع آبیاری مکانیزه هستند که برای اجرا در زمین های بزرگ با مساحت بالا بسیار مناسب می باشند. اجرای سیستم آبیاری مکانیزه اگرچه شرایط خاص خود را دارد، اما برای کارشناسان فعال در این حوزه سخت نیست و می توان با هزینه ای مناسب، این روش را اجرا کرد.

آبیاری مکانیزه

آبیاری باغات ، درختان و فضای سبز خود را به متخصصین ما بسپارید تا بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا ، شیوه های مدرن آبیاری مکانیزه را برای شما به ارمغان آورده و در صرفه جویی زمان ، هزینه و کاهش مصرف آب به بهترین شکل عمل نمایند.

 

5/5 - (2 امتیاز)

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *