اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چگونگی ترمیم و احیای چمن طبیعی

نکته ای که درزمینه کاشت و ترمیم چمن باید راجع به آن نگران بود،این است که در بیشتر موارد ،چمن های کاشته شده پس از گذشت مدتی باعلف های هرز مواجه می شوند و اگر علف های هرز زمین را ازبین نبریم، می توانند باعث تضعیف ریشه ویاازبین رفتن کامل چمن شوند.

 

علف های هرز،گیاهان بسیار تهاجمی هستند وبرای تغذیه،از املاح خاک،آب،نور وهوا باچمن رقابت می کنند. ولی نکته خوشحال کننده اینست که شما می توانید با استفاده از ابزارها ومواد مناسب، زمین چمن را که توسط علف های هرز آسیب دیده را ترمیم و احیا کنید. برای این کار شما در ابتدا می بایست علف های هرز را در آورید. به این صورت که ابتدا بااستفاده از سم آلی،ریشه علف را تضعیف کنید.

ترمیم چمن

توجه داشته باشید که ،باید سمی را انتخاب کنید که تاثیر منفی برروی خاک نداشته باشد.پس ازتضعیف ریشه،علف های هرز راباریشه از خاک بیرون کشیده ،سپس شعاع بیست سانتی اطراف علف راحفر کنید. حال ، شما یک زمین مناسب جهت کاشت چمن دارید.کافیست مقداری بذر چمن تهیه کنید ودرمحل های حفر شده ریخته وبااستفاده از کود مناسب حفره را پر نمایید.

مرحله نهایی آبیاری است. شما باید قطعه های چمن کاری شده راروزی دوبار،یک نوبت صبح و یک نوبت شب آبیاری کنید. تاسریع تر جوانه زده و شروع به رشد کنند.وقتی چمن های تازه کاشته شده رشد کردند،می بایست بااستفاده از چمن زن کلیه چمن هارا کوتاه کرده تازمینی پوشیده ازچمن یکدست داشته باشید. همچنین جهت اطلاع بیشتر از نحوه ی کاشت چمن می توانید به مقاله “نحوه کاشت چمن” مراجعه کنید.

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *