اشتراک گذاری

کاشت چمن رول

کاشت چمن رول به افراد این امکان را می دهد که استفاده بهتر و بیشتری از فضای محل زندگی یا کار خود داشته باشند. درواقع با این کار، شما همیشه در محیطی سبز و پرطراوت خواهید بود. چمن رول بسیار سریع اجرا می شود و نصب آن هزینه مناسبی در مقایسه با دیگر انواع فضلی سبز دارد. اما کاشت چمن رول، نکات و مراحلی دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. برای کاشت و برداشت و اجرای چمن در انواع محوطه ها می توانید از همکاران ما در مجموعه رامش گل کمک بگیرید.

نحوه کاشت چمن رول طبیعی

برای کاشت چمن رول طبیعی، معمولا چند مرحله با ترتیب مشخص طی می شوند. این مراحل عبارتند از:

  • تهیه خاک مناسب

مهم ترین اقدام در روند کاشت چمن رول، تهیه خاک مرغوب و مناسب است. خاکی که چمن رول در آن کاشته می شود باید عاری از هرگونه زباله و ته مانده گیاهان دیگر باشد.

برای مشاهده نمونه کار های کاشت چمن کلیک کنید

  • کود پاشی خاک

پس از پیدا کردن خاک مناسب و آماده سازی آن، باید خاک را کودپاشی کرد. به این ترتیب که لایه ای کود مناسب روی خاک ریخته و آن را با غلطک می کوبند تا ریشه های چمن رول زودتر با خاک پیوند بخورند.

کود پاشی خاک
  • توزیع چمن رول

در سومین مرحله کاشت چمن رول، باید آن را در سطح مورد نظر، پخش کرده و توزیع نمود. برای این کار، باید گوشه ای ترین قسمت زمین را انتخاب کرده و اولین رول چمن را در ابتدای آن پهن کرد. بعد چند ضربه آرام به چمن وارد می شود تا خاک روی آن کاملا سفت شود. سپس رول های دیگر هم در امتداد اولین رول، چهن می شوند.

  • مراقبت و نگهداری از چمن رول طبیعی

پس از کاشت چمن رول و توزیع آن، نوبت به آبیاری رول ها می رسد. دقت کنید که برای رسیدن آب به ریشه و خاک، باید به اندازه کافی صبور بوده و عملیات آبیاری را با دقت و صبر و حوصله انجام دهید. بهتر است در بازه زمانی بین دوتا سه هفته پس ازکاشت چمن رول، روی آن راه نروید؛ رعایت همین نکته به ظاهر ساده، پیوند بین خاک چمن با ریشه آن را به مراتب محکم تر و بهتر می کند. تا سه هفته، باید هرروز چمن را آبیاری کنید؛ طوری که ریشه ها کاملا خیس شوند. برای نگهداری بهتر از چمن رول، بهتر است مرتبا آنها را کوتاه کرده و در اندازه 3 سانتی متری نگاه دارید. معمولا چمن رول بعد از 4 تا 6 هفته کاملا تثبیت می شود و پس از این مدت، می توانید آن را با مواد مغذی خاک، مانند ازت، فسفر و پتاس تغذیه کنید.

کاشت چمن رول
5/5 - (2 امتیاز)

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *