اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیوار سبز

دیوار سبز، نوعی دیوار پوشیده شده از گیاه است که با عنوان گرین وال هم شناخته می شود. در بسیاری از ساختمان های قدیمی، دیوار سبز به صورت طبیعی رشد می کند. این ساختمان ها نمای زیبایی دارند و به همین دلیل برخی دوست دارند که دیوار ساختمان خود را به این شکل طراحی کنند. دیوار سبز امروزه در فضای داخلی و بیرونی ساختمان ها و دیوار حیاط و محوطه ویلاها و … طراحی و اجرا می شود. دیوار زنده، باغ های عمودی ، دیوار های زیستی و دیوارهای پیچیده گیاهی عمودی (VCWV ) هم عناوین دیگری هستند که در فضای کارشناسی برای دیوار سبز به کار برده می شوند. دیوار سبز علاوه بر کارکرد زیبایی شناختی، مزایای دیگری هم دارد که از آن جمله می توان به حفاظت از سازه ها اشاره کرد.

انواع دیوار سبز

دیوار سبز مدولار

یکی از رایج ترین انواع دیوار سبز، مدل مدولار است که برای ساخت و اجرای آن از داربست استفاده می شود. این سازه ها گیاه بالارونده را نگه میدارند و می توان با استفاده از آنها به گیاه فرم داد تا اشکال و منحنی های خاصی ایجاد شوند.

دیوار سبز کابلی

اگر فضایی نیاز به گیاهان پرشاخ و برگ داشته باشد که سریع رشد کنند، از دیوار سبز کابلی برای آن فضا استفاده می شود. در این سیستم، یک سری توپی فولادی وجود دارد که قابلیت عبور کابلها و کشش و انقباض آنها از میان یکدیگر را جهت شکل گیری شبکه مورد نظر فراهم می کند.

دیوار کابلی

دیوار سبز شبکه ای

دیوار سبز شبکه ای درواقع یک سازه نازک است که توسط یک حائل، به دیوار وصل می شود. شبکه های سیستمی برای نگهداری از گیاهانی کاربرد دارند که بسیار آهسته رشد می کنند و نیاز به پشتیبانی و رسیدگی بیشتری دارند.

نحوه اجرای دیوار سبز

نحوه نصب و اجرای دیوار سبز با توجه به مدل این سازه متفاوت است. دیوارهای سبز بیرونی، داخلی و هوشمند، هریک به شکل خاصی نصب و اجرا می شوند. به طورکلی، روند نصب دیوار سبز به ترتیب زیر است:

1- حفاظت از کف، دیوار و تمام سطوحی که در معرض آب و رطوبت دیوار سبز قرار دارند.

2- نصب منبع آب‌رسانی و زیرساخت اسکلتی دیوار سبز

3- نصب پانل‌های پیش‌ساخته

4- نصب خطوط آبیاری و سنسورهای موردنیاز

5- آزمایش سیستم آب‌رسانی و عایق مورداستفاده

6- کاشت گیاهان و آغاز مرحله نگهداری

قیمت دیوار سبز

برای قیمت گذاری دیوار سبز به نکات و معیارهای بسیاری توجه می شود. جنس سازه، مدل و متریال به کار رفته در آن، ابعاد، برند و حتی نحوه نصب، برخی از مهم ترین معیارها در تعیین قیمت دیوار سبز به شمار می روند. دیوار سبز مدولار، قیمت متفاوتی با مدل کابلی دارد. دیوارهای شبکه ای هم به شکل دیگری قیمت گذاری می شوند. البته دیوار سبز مصنوعی هم توسط شرکت های زیادی تولید می شود که قیمت گذاری آن به طور کلی متفاوت است. در مجموع مبلغی که شما برای خرید و نصب و اجرای دیوار سبز پرداخت می کنید، نوعی سرمایه گذاری است؛ چون این سازه علاوه بر زیبایی که به ساختمان شما می دهد، مزایای متنوعی نیز دارد.

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *