اشتراک گذاری

فروش و آموزش کاشت ، نصب و نگهداری چمن رول

نصب یا کاشت چمن رول ، راهی بسیار ساده برای داشتن فضایی سبزو همیشگی در حیاط منزل،پارک و محیط پیرامون می باشد.
چمن رول ، می بایست حداکثر پس از گذشت ۸ساعت از برداشت ،نصب گردد. قبل از اینکه زیاد در معرض آفتاب قرارگرفته وبه طبع خشک گردد.

فروش چمن رول طبیعی با بهترین قیمت 

مراحل کاشت چمن رول

پس از تحویل گرفتن چمن رول باید آن را در سایه قرار داده و درصورت خشک شدن سطح خاک روی رول،مقداری آب بر روی آن اسپری کنید.
توجه داشته باشید،در صورتی که نمی توانید چمن رول را پس از ۸ساعت نصب کنید،ویا محیط موردنظر وسیع است و قادر به کاشت چمن رول در ساعت مشخص نیستید،می بایست غلاف های چمن رول را به طور مکرر پشت ورو کرده وآب به آن اسپری کنید تاچمن در بستری مرطوب قرار گیرد.
نصب چمن رول را میتوان در سه مرحله خلاصه کرد که به شرح زیر می باشد.

چمن رول

برای مشاهده نمونه کارهای کاشت چمن کلیک کنید

مرحله اول: تهیه خاک مناسب چمن رول

ابتدا زمین مورد نظررابررسی کرده و تمامی زباله هاو ته مانده گیاهان موجود در خاک را جمع آوری کنید وسطح خاک راصاف کنید.لایه ای کود بر روی خاک پاشیده و غلطک بزنید.این کارباعث می شود تاریشه های چمن رول سریع تر باخاک پیوند برقرار کنند.
اگر آب و هوای محیط گرم و خشک بود می بایست مقداری آب برروی کود بپاشید.توجه داشته باشید از آبیاری زیاد و گل آلودکردن خاک امتناع کنید.

مرحله دوم: پهن کردن چمن رول

برای این کار،می بایست گوشه ای ترین قسمت زمین را انتخاب کرده واولین رول چمن رادرابتدای گوشه ای ترین قسمت زمین پهن کنید.سپس چند ضربه آرام برسطح چمن رول وارد کرده تا کاملآ برروی خاک چفت شود.حال نوبت دومین رول چمن می‌باشد.رول دوم را درامتداد رول چمن اول پهن کنید.
توجه داشته باشید چمن های رول به هیچ وجه نباید باهم همپوشانی داشته باشند.زیرااینکار باعث عدم ریشه زنی لایه رویی وخشک شدن چمن می شود.پهن کردن چمن رول راتا رسیدن به انتهای گوشه ای ترین قسمت زمین ادامه دهید.پس از اتمام این قسمت،یک الگوی نصب در اختیار دارید و میتوانید تمامی چمن های رول را به صورت موازی باچمن های قسمت اول نصب کنید.توجه داشته باشید که هیچ شکافی نباید بین رول های چمن ایجاد شود.

مرحله سوم: مراقبت های پس از کاشت چمن رول

سی دقیقه پس از اتمام نصب چمن رول،چمن را آبیاری کنید.اجازه دهید آب کاملأ به ریشه چمن و خاک زیر آن برسد ولی از درست کردن لحن زار در محیط خودداری کنید.سعی کنید دوتا سه هفته پس ازکاشت چمن رول برروی آن راه نروید.این کار باعث می شود پیوند بین ریشه چمن و خاک محکم تر شود.
به مدت سه هفته می بایست هرروز چمن هارا آبیاری کنید تاریشه هاخیس شوند.
پس از سه هفته شما میتوانید چمن هارا کوتاه کنید ،اما باید مواظب باشید که چمن ها کمتر از ۳سانت نباشند.
پس از تثبیت چمن رول (۴تا۶هفته) می توانید آن را با مواد مغذی خاک،مانند ازت،فسفر و پتاس تغذیه کنید تا بیشترینمیزان رضایت را برای شما به ارمغان بیاورد.

امیدوارم توانسته باشیم تعدادی از سوالات شما در زمینه نصب چمن رول طبیعی را پاسخ داده باشیم.

4.9/5 - (43 امتیاز)

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش خدمات میتوانید از طریق شماره تلفن زیر  با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *