درختان زینتی، درخت هایی هستند که برگ های آنها در فصل پاییز می ریزد. این درخت ها که با عنوان برگ ریز هم شناخته می شوند، در فصل بهار با جوانه های تازه و شاداب خود، فضای باغ یا پارک و … را زیباتر کرده و جلوه و طراوت خاصی به آن می بخشند.

زیبایی این درخت ها در فصل پاییز و پیش از ریختن برگها، چند برابر می شود؛ برگ هایی رنگی با تنوع رنگی سبز، نارنجی، قهوه ای و … . ویژگی های دیگری همچون سایه دهی خوب و جلوگیری از فرسایش خاک، باعث شده اند که درختان زینتی، محبوبیت بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه، برخی از پرطرفداراترین درختان زینتی را معرفی می کنیم.

انواع درختان زینتی

انواع درختان زینتی

پیروکانتا Fire Thorn

یکی از زیباترین درختان زینتی که با عنوان درختچه همیشه سبز هم شناخته می شود، پیروکانتا است. این درخت، بسیار مقاوم بوده و با میوه ای گرد و نارنجی رنگ، زیبایی ویژه ای را در محوطه ایجاد می کند.

برگ بو Sweet Bay

برگ بو، یکی دیگر از درخت های زینتی است که جثه ای کوچک داشته و همیشه سبز است. این درخت، نیاز آبی کمی داشته و برگ آن به صورتی خوراکی و دارویی کاربرد دارد.

پیچ امین‌الدوله Honeysuckle

پیچ امین الدوله هم درختی همیشه سبز است که برای آلاچیق بسیار مناسب است. گل های سفید معطر دارد و به صورت بالارونده رشد می کند.

بیشتر بخوانید : طراحی نورپردازی محوطه

عشقه  Ivy

عشقه را با نام پیچک همیشه سبز هم می شناسند. این درخت به سایه مقاوم بوده و آلودگی صوتی و آلودگی هوا را کاهش می دهد. اگر می خواهید با درختان زینتی دیوار و تنه درخت ها را بپوشانید، عشقه بهترین گزینه است.

نسترن زرد Austrian Briar

نسترن سبز، درختچه ای است که مقاومت بالایی در مقابل شرایط نامساعد دارد. این درخت زیبا، برای دیوار و نرده بسیار مناسب است و با گل های زرد کوچکش، زیبایی بی نظیری را خلق می کند.

لیلکی Locust Tree

یکی دیگر از درختان زینتی، لیلکی نام دارد که در برابر کم آبی، بسیار مقاوم است. خارهای بزرگی روی تنه این درخت وجود دارد و میوه آن شبیه به لوبیا است.

اقاقیا False Acacia

اقاقیا درختی خزان کننده است که به شوری و کم آبی و آلودگی هوا، مقاوم است.

گل یخ Winter Sweer

گل یخ یکی از زیباترین درختان زینتی است که رایحه بسیار مطبوعی دارد. این درخت بسیار مقاوم بوده و در زمستان هم گل می دهد.

زبان گنجشک  Ash Tree

زبان گنجشک هم یک درخت خزان کننده است که به آب زیادی نیاز ندارد. این درخت نسبت به شوری مقاوم است و میوه هایی دارد که روی درخت باقی می مانند.

ماگنولیا Magnolia

ماگنولیا، درختی همیشه سبز و البته خزان پذیر است. مانند بسیاری از دیگر درختان زینتی، آلودگی صوتی را کاهش می دهد و گل هایی درشت به رنگ های سفید و بنفش دارد.

شاه‌ بلوط هندی Chestnut Tree

به عنوان یکی دیگر از درخت های زینتی باید به شاه بلوط هندی اشاره کنیم. این درخت از نوع خزان کننده است و مقاومت بالایی در برابر سرما و آلودگی دارد.

ارغوان Redbud

ارغوان، یک درختچه خزان کننده با گل های ریز ارغوانی است. بعد از عید، جزو اولین درخت هایی است که می شکفد و برگ آن شبیه قلب است.

4.5/5 - (4 امتیاز)