بذر یونجه معمولا در آب و هوای معتدل، رشد بهتری دارد و ارتفاع گیاه آن، بعضا تا یک متر هم می رسد. جالب است بدانید که یونجه، در برخی از مناطق، به صورت وحشی رشد می کند. از دیرباز، یونجه در ایران کشت میشده و بعدها به یونان و کشورهای اروپایی هم برده شده است.  با توجه به خواص درمانی یونجه و کاربرد آن در زنبورداری و دیگر بخش های کشاورزی و دام پروری، بذر یونجه به صورت دیم کاشت شده و گیاه آن مورد استفاده قرار می گیرد. البته بذر یونجه نیازهای متفاوت آبی دارد و بهتر است برای برداشت بهترین محصول از آن، حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. تیم اجرایی رامش گل تجارب و اطلاعات خود در این زمینه را در اختیار شما می گذارند.

انواع بذر یونجه

انواع بذر یونجه

انواع متنوع بذر یونجه وجود دارد که هریک، از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. یونجه بر اساس نام منطقه اقلیمی مناسب کاشتش نامگذاری می شود و در کشور ما، با دو عنوان خارجی و محلی نام گذاری شده و شناخته می شود. برای این که بدانید کدام یک از انواع بذر یونجه در منطقه شما بهتر رشد می کند، باید به آب و هوای محل توجه کنید. به عنوان مثال چنانچه رقم های یونجه متحمل به سرما مورد نظر باشد، بایستی از یونجه های بومی مناطق سردسیر (مانند قره یونجه و یونجه همدانی) استفاده کنید. به طور کلی، ارقام بذر یونجه عبارتند از:

رقم های بذر یونجه غیربومی یا خارجی

بذر یونجه غیر بومی یا خارجی، خود انواع بسیار زیادی دارد. آرژانتین، جنوب افریقا ، پرواس، بوفالو، ویلیامس بورگ، تالنت، یونجه ترکستان، هارایسان، اورستان، گریم، کوزاک، کانادایی، رولاک، رنجر، آتلانتیک، ناراگامنت، PACIFIC GOLD و … بخشی از مهم ترین انواع بذر یونجه غیر بومی هستند.

بذر یونجه

ارقام بذر یونجه ایرانی یا بومی

یونجه همدانی

بذر یونجه همدانی، مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و به همین دلیل برای کشت در مناطق سردسیر، بسیار مناسب است. این بذر، گیاهی با ساقه های بلند و شاخ و برگ کم می دهد و برگ آن متمایل به بنفش است.

بذر یونجه همدانی

یونجه یزدی

بذر یونجه یزدی، مخصوص مناطق معتدل و گرم و خشک است و کیفیت بسیار بالایی دارد. شاخ و برگ گیاه آن زیاد است و ساقه های بسیار قوی تری در مقایسه با یونجه همدانی دارد.

یونجه بغدادی

بذر یونجه بغدادی از عراق وارد ایران شده و ویژه مناطق گرمسیر است. معمولا در نواحی جنوبی ایران و استان خوزستان كشت می شود و در تمام طول سال، رشد می کند.

یونجه بمی

یکی دیگر از انواع بذر یونجه، یونجه بمی است که در مناطق حاره ای یا گرم، رشد بسیار خوبی دارد. مقاومت یونجه بمی در برابر گرما و خشكی بیشتر از یونجه یزدی است. بذر یونجه بمی از یزدی بزرگتر است و معمولا در جیرفت، خوزستان و بم کشت می شود.

بذر یونجه بمی

قره یونجه

همانطور که از نامش پیداست، قریه یونجه از آذربایجان آمده است. این نوع بذر یونجه، در مناطق سردسیر به خوبی رشد می کند و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد.

خرید بذر یونجه

حالا که با انواع بذر یونجه آشنا شدید، نوبت خرید است! برای خرید بذر یونجه با بهترین کیفیت، می توانید از همکاران ما در مجموعه رامش گل کمک بگیرید. کارشناسان این مجموعه، شما را راهنمایی می کنند تا با توجه به شرایط آب و هوایی و دیگر موارد، بهترین نوع بذر یونجه را انتخاب و خریداری کنید. تیم رامش گل همچنین به شما کمک می کنند تا بذر را کاشته و مراحل داشت و برداشت را نیز به بهترین شکل انجام دهید.

خرید بذر یونجه

بهترین بذر یونجه

برای این که بدانید بهترین بذر یونجه کدام است، باید بیش از هر چیز، به شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظرتان توجه کنید. بسیار مهم است که بذر یونجه با آب و هوای منطقه سازگاری داشته باشد. مثلا یونجه یزدی در مناطق سردسیر، رشد چندان خوبی نخواهد داشت. در مقابل، قره یونجه در مناطق گرم، خوب عمل نمی آید. برای شناسایی و خرید بهترین بذر یونجه، می توانید از کارشناسان مجموعه رامش گل کمک بگیرید.

قیمت بذر یونجه

قیمت بذر یونجه در مدل های مختلف آن متفاوت است. بذرهای غیر بومی، هریک قیمت های متفاوتی دارند. این مسئله در مورد بذر یونجه داخلی هم صدق می کند. در دیگر بخش های وب سایت رامش گل، قمیت انواع بذر یونجه قید شده است. قیمت ها بیشتر از حد واقعی نبوده و می توانید از درست بودن آنها اطمینان کامل داشته باشید.

قیمت بذر یونجه

فروش بذر یونجه

بذر یونجه گیه ( جئا )

جهت کسب اطلاع از قیمت تماس بگیرید
فروش بذر یونجه

بذر یونجه گیه ( جئا )

جهت کسب اطلاع از قیمت تماس بگیرید

بذر یونجه گیه ( جئا )

جهت کسب اطلاع از قیمت تماس بگیرید

تولید شرکت کانتیننتال ایتالیا
بسته بندی : کیسه ۲۵ کیلوگرمی
توضیحات :
رشد مجدد سریع بعد از هر بار برداشت
رشد اولیه سریع پس از زمستان
حاوی مقادیر بالای پروتئین قابل جذب
دوره خواب ۷ روزه و مقاومت زمستانه
سازگاری با مناطق مختلف آب و هوایی
عمق کاشت : از ۵/. تا ۱ سانتی متر

طول عمر بالا
طول بلند
میزان پروتئین بالا
درصد پروتئین : ۲۶٪
عملکرد خیلی بالا
تولید خیلی بالا
مقاومت بالا به بیماری ها
تحمل بالا به سرما
مقاومت نسبی به گرما در صورت تامین آب مصرفی
برداشت : اوایل فصل گلدهی

5/5 - (4 امتیاز)