طراحی و اجرای فضای سبز تازه اول ماجراست و پس از آن باید به فکر نگهداری از آنچه اجرا شده است باشید. نگهداری فضای سبز در هر فصلی و با توجه به نوع گیاهان موجود در پوشش، متفاوت است. باید از کودهای خاصی استفاده کنید، به سرمای بهاره توجه داشته باشید، مراقب تنه درخت ها باشید، هوای حیوانات جونده ای همچون موش و خرگوش و .. را داشته باشید، اصول آبیاری را رعایت کنید، زواید گیاهان را به موقع از بین ببرید و بسیاری نکات دیگر در ادامه بیشتر آنها را توضیح می دهیم.

اصول نگهداری فضای سبز در فصول مختلف

همانطور که اشاره کردیم، نگهداری فضای سبز اصولی دارد که در هر فصل متفاوت است. در فصل بهار، نیاز به انجام اقداماتی همچون شخم سطحی و کندن علف های هرز، استفاده از کودهای شیمیایی زیر نظر کارشناسان، حذف سرشاخه های خشکیده و پاجوش ها، مبارزه با سرمای بهاره، بازدید از تنه درختان، توجه به مسئله آبیاری با توجه به افزایش تدریجی دما، جمع آوری کلیه زواید گیاهی و … می باشد.

در تابستان باید به فکر آبیاری منظم درختها با توجه به نیاز هر گونه، استفاده از کودهای محلول در زمان آبیاری، استفاده از قیم در صورت خمیدگی درختان میوه، تنک کردن میوه های اضافی، وجین علفهای هرز، کنترل آفات و بیماریها، چیدن اصولی میوه و چنین اقداماتی باشید. در پاییز، کاهش میزان دوره آبیاری، وجین علفهای هرز، برداشت اصولی میوه، جمع آوری ضایعات خشکیده، هرس درختان، شخم عمیق و کوددهی مد نظر هستند. در زمستان هم باید به مواردی همچون استفاده از یخ آب، سمپاشی، جمع آوری ضایعات خشکیده، هرس خشک، واکاری نهال های میوه، لایروبی جوی ها جهت آبیاری توجه داشته باشید.

برای مشاهده نمونه کارهای نگهداری فضای سبز کلیک کنید

نگهداری فضای سبز صنعتی

نگهداری فضای سبز صنعتی هم دقیقا به همان شیوه نگهداری از فضای سبز عادی است. یعنی این نوع فضای سبز هم به همان میزان حساسیت نیاز دارد و باید در فصول مختلف، برنامه های معینی برای نگهداری از گیاهان آن داشته باشید. نکته بسیار مهم در خصوص فضای سبز صنعتی این است که معمولا خاک این نوع مناطق، به دلیل برخورد با مواد صنعتی و شیمیایی، شرایط خاصی دارد.

پوشش گیاهی که در فضای سبز این نوع مکان ها استفاده می شود به گونه ای انتخاب می شود که سازگاری بالایی با نوع خاک و هوای محیط داشته باشد. در نتیجه می توان گفت که برای نگهداری از فضای سبز صنعتی، باید حساسیت به مراتب بیشتری به خرج داد. بهتر است برای این منظور حتما از کارشناسان مجرب حوزه فضای سبز کمک بگیرید تا ماندگاری پوشش گیاهی محل کار شما افزایش پیدا کند.

آبیاری فضای سبز

فضای سبز کارخانجات

یکی از موارد مهم در نگهداری فضای سبز، مربوط به فضای سبزی است که در محیط های صنعتی و کارخانه ها اجرا می گردد. فضای سبز کارخانجات، در محیطی اجرا می شود که احتمال آلودگی آب و خاک آن بسیار بالاست. پوشش گیاهی انتخابی در چنیین فضاهایی معمولا از میان گونه های مقاوم انتخاب می شود و با گیاهانی که در فضای سبز شهری به کار برده می شوند، متفاوت است.

گرانی زمین، مشکلات تامین آب، عدم دسترسی به کارشناس، هزینه بر بودن احداث و نگهداری، نبود سیستم های تشویقی و مواردی از این دست، تنها بخشی از مشکلاتی هستند که در پروژه های فضایسبز صنعتی و کارخانه ای، دست و پای کارشناسان و مجریان طرح را می بندند.

طراحی فضای سبز کارخانجات

صاحبان مشاغل و صنایع، به چند دلیلی تصمیم به طراحی فضای سبز کارخانجات می کنند. افزایش روحیه کارمندان و کارگران کارخانه، دور کردن حس و حال رسمی و کسل کننده حاکم بر محیط کار، زیباسازی محیط کارخانه و پاک سازی فضای کارخانه از هر گونه هوای آلوده ناشی از ماشین آلات و سوخت ها، تنها بخشی از مزایایی هستند که طراحی و اجرای فضای سبز در محیط های صنعتی به همراه دارد. یکی از مهم ترین مواردی که باید در طراحی فضای سبز کارخانجات به آن توجه داشت، کمک گرفتن از کارشناسان این حوزه است.

اجرا و نگهداری فضای سبز، به ویژه در ابعاد بزرگی مثل کارخانه ها و شرکت های صنعتی، پیچیدگی های زیادی دارد و تنها کارشناسان فعال در این زمینه می توانند تمام مراحل و نکات را به شکل درست و اصولی اجرا کنند. انتخاب نوع گل و گیاه و درختها در فضاهای سبز کارخانه ای اهمیت زیادی دارد. گیاهان باید به گونه ای انتخاب شوند که نهایت سازگاری را با محیط خاص فضاهای صنعتی داشته باشند. از طرفی، طراحی فضای سبز کارخانه باید جدید و مطابق با آخرین نمونه ها و روشهای روز دنیا باشد تا پرسنل، بیشترین بهره را از آن ببرند.

شرکت نگهداری فضای سبز

شرکت رامش گل، ارائه دهنده کلیه خدمات مربوط به طراحی، اجرا و نگهداری فضای سبز است. این مجموعه فعالیت هایش را تنها به ارائه خدمات مشابه و تکراری محدود نکرده است. همکاران ما تلاش می کنند که ضمن اطلاع از آخرین استانداردها و روشهای طراحی فضای سبز شهری و غیر شهری، فضاهایی متفاوت و منحصر بفرد برای مشتریان ایجاد کنند.

رامش گل، به عنوان یک شرکت نگهداری فضای سبز نیز فعالیت های چشمگیری در این حوزه انجام داده و می دهد. ما و همکارانمان کنار شما هستیم تا ضمن ارائه یک طرح جدید و متمایز برای فضای سبز منزل یا محل کارتان، آن را به بهترین شکل اجرا کرده و اصول و نکات نگهداری فضای سبز را نیز به نحو احسن پیاده کنیم.

نگهداری فضای سبز

آبیاری فضای سبز و نگهداری از آن

از جمله خدمات شرکت رامش گل، آبیاری فضای سبز و نگهداری از گل ها و گیاهان شما توسط متخصصین مجرب و کارآشنای خود می باشد.تنها با یک تماس از مشاوره ی رایگانِ کارمندان با تجربه شرکت رامش گل در این زمینه بهره مند شوید.

5/5 - (6 امتیاز)